Právě je 28 bře 2024, 13:53



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 08 úno 2009, 17:27 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 07 úno 2009, 23:41
Příspěvky: 17
jn KAR98 sem chtěl kdysi ale někdo mětvrdil že nejsou moc dobry...teda pokud do toho nenarves pružinu 160 8)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 08 úno 2009, 18:13 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
zajicmikeforce píše:
je tady někde info o čínskym sks-ne to co mam já, s kalachovym zásobákem a vylítávacíma hilznama. ale je to manuál, což bude vadit ?

špagát se dělá aeg
http://www.airsoftbattlezone.com/sgscustomairsoft.html

a že se nedováží ?

hele nějakej borec tady v čechách spáchal před nějakym časem ppd-40, takže všechno jde

http://www.klm2004.xf.cz/AlbumPPD40/indexPPD40.html


To čínský SKS stojí za pendrek, i když vyhazuje hilzny - pořád je to pouťovej plastovej šmejd. Navíc přítomnost kalachovitýho naznačuje, že to nemusí bejt kuličková verza Simonova, ale čínský Pušky Typ 68 (nevim, už se nepamatuju, jak ta kuličkárna vypadala).

Špagát jako AEG je super, vypadá velice dobře, ale nevyměnitelnej zásobnk - točák na 200 rds je "drobná nevýhoda", i když řešitelná "odměrkama". Mosinu asi nemam co vytknout. Obojí se tady neprodává, a jsou holt lidi, co nakupování přes net z Jakazačistánu nebo odkud moc nehoví (a je mi jasný, že mi řekneš, že to je jejich problém, s čímž se dá vcelku souhlasit).

PPD - ale notak! Sám vidíš, jak je to zprasený... :naughty: A i tak je furt docela kumšt udělat to aspoň takhle - ne každej na to má ruce (protože kdo je šikovnej, poradí si s kdečim, třeba ze Super9 se nechá udělat pěkná Arisaka, s kitajskym mauzrem na kliku by se určitě dalo taky lecjak skotačit na poli přestaveb).

Kdo je levej na ruce a nemá dost babek na Mosina od KTW apod., musí si bohužel vystačit s AK, anebo s manuálním Kar98k, šestnáctkou vydávanou za kořistní etc. Funguje klasickej trojúhelník: "můžeš to mít levně, můžeš to mít snadno, můžeš to mít dobře" - ale čim blíž jsi jednej možnosti, tim dál jsi od zbylejch dvou.

Freeman:
I prd, na Sawmillu jsem viděl střílet Hootchovu a práskalo to jedna radost. Potřebuje ovšem krapet cviku s natahováním, dávat si pozor na hilzny, aby je člověk nepoztrácel, a za povrchovou úpravu (hlavně dřeva) by výrobce zasloužil pověsit na hák a vyvrhnout. Tu už si ovšem spraví i lempl, narozdíl od výroby customovýho kvéru.

Waldron:
A vida, ten pásek na prvních dvou fotkách (http://www.mvcollection.be/images/item_nr_05.jpg) je trochu podobnej opasku polský lidový armády...

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 08 úno 2009, 20:22 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
Tank Hill píše:
To čínský SKS stojí za pendrek, i když vyhazuje hilzny - pořád je to pouťovej plastovej šmejd. Navíc přítomnost kalachovitýho naznačuje, že to nemusí bejt kuličková verza Simonova, ale čínský Pušky Typ 68 (nevim, už se nepamatuju, jak ta kuličkárna vypadala).

hmm mluvíme vo tom samym?
link
Kód:
NOTE: This now comes with a smaller 6 round magazine, not the larger one as shown. If you purchase the extra mag/shells, it will be a larger 12 round mag.


ano, 110 v základu to nemá, ale akce za vc by měly bejt pro prdel ne? proč myslíš že sem si koupil ten kus plastu co připomíná simonova, abych z toho udělal aeg se 130 snad???

Tank Hill píše:
PPD - ale notak! Sám vidíš, jak je to zprasený... :naughty: A i tak je furt docela kumšt udělat to aspoň takhle - ne každej na to má ruce (protože kdo je šikovnej, poradí si s kdečim, třeba ze Super9 se nechá udělat pěkná Arisaka, s kitajskym mauzrem na kliku by se určitě dalo taky lecjak skotačit na poli přestaveb).



no hrubě tesaný to sice je, ale je to Evo I že jo....
chtěl sem pouze poukázat že postavit se dá všechno....

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 09 úno 2009, 23:05 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Jo, myslíme to samý, a za svym názorem si stojim i nadále.

Citace:
The materials used to make this rife are strong. The rifle is heavy and very realistic looking and feeling. It is difficult to tell that the simulated wood stock is plastic even when holding the rifle. There are metal parts throughout the rifle.

Well, tohle píšou na Kapowe, ale proč sakra z těch fotek jaksi nemám ten samej pocit...? Vypadá to plus minus jak ta tvoje, možná trochu hůř kvůli tomu, že ta tvá zachovává víc tvary originálu. Jinak pažba ze dvou kusů, křížový šroubky, lacinej plastik. Bál bych se velice, že to zlomim vejpůl. Střeleckejm vlastnostem udávanejm na Kapowe věřit nehodlám, ale jestli to střílí aspoň jako krátkej manuál, pak voilá, máme tu použitelnou SKS.

O tom, nakolik je "použitelná" ta tvoje SKS ses vyjádřil už ty sám o stránku nebo dvě zpátky, což ovšem nemění nic na tom, že po dostatku "modelářských úprav" (zpevnění, zatmelení spár a děr, nanesení imitace dřeva, jako tu někdo ukazoval na brokovnici, a možná nějakém tom napatinování) bude přinejmenším vypadat výborně jako součást VC setu.

zajicmikeforce píše:
ano, 110 v základu to nemá, ale akce za vc by měly bejt pro prdel ne? proč myslíš že sem si koupil ten kus plastu co připomíná simonova, abych z toho udělal aeg se 130 snad???

Come on, tohle je argument na někoho uplně jinýho. Moje naivní představy byly takový, že za VC může jet týpek i s pytlíkem rejže, motykou, pěti granátama a náloží na bambusovej tyči, leč bylo mi řečeno, že jet na akci bez kvéru nemá smysl. Takto vyveden z omylu jsem následně usoudil, že ten kvér by měl asi i střílet... :-(

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Naposledy upravil Tank Hill dne 09 bře 2009, 23:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 10 úno 2009, 00:04 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 16:41
Příspěvky: 271
Bydliště: Pragl
od koho ti bylo receno, ze na akci za vc musis mit kver?naopak provedeni jak si ho predstavujes je velice vitano.aspon za nas teda urcite.kdyz kdysi pred lety zautocili na nasi zakladnu kluci z 25 v sandalech a s kolama bylo to uzasny.poprve jsme se nestrileli s modernou ale spravnym nepritelem.

_________________
Lt.Joseph Reptail
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
BLACK LIONS
1st Inf. Div.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 10 úno 2009, 11:43 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
Tank Hill píše:
Citace:
The materials used to make this rife are strong. The rifle is heavy and very realistic looking and feeling. It is difficult to tell that the simulated wood stock is plastic even when holding the rifle. There are metal parts throughout the rifle.

Well, tohle píšou na Kapowe, ale proč sakra z těch fotek jaksi nemám ten samej pocit...?/quote]
možná podle vzkazků od majitelů co psali na web kapowe?

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 11 úno 2009, 00:05 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Mno, ono Kapowe je takovej kalifornskej BAS, kam taky uchvácený kindrs píšou, že s UHC MP5 trefí hlavu na 50 metrů...

Ale myslim, že jsme zabruslili dost daleko od původního tématu. Abych to zkrátil, shrnul a utnul, moc nevěřim tomu, že flinta z Kapowe střílí slušně, ale jestli jo, je to jen a jen dobře. Vzhledově to ale furt neni nic moc a stejně jako ta od ťongů to chce kus rukodělný činnosti, aby to začalo nějak vypadat. Celkově vzato mě docela štve, že je malej výběr solidních kvérů z druhý války, na VC, Arviny a tak vůbec. Chtělo by to nějakou normální a uživatelsky přívětivou M1 Carbine, SKS, Mosinku... BAR by taky nebyl od věci... Kalachů se dělají hromady, a třeba Typ 56 od Real Sword je naprosto bezkonkurenční kus, emčtverek pyčo s deltaRISkama tuny, ale pořádnou a dobře udělanou M16A1 aby jeden pohledal... Hmmm, OK, dost fňukání.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 09 bře 2009, 18:29 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 07 dub 2008, 18:56
Příspěvky: 57
RPD z kalacha http://www.camarms.com/html/big/rpd.htm

_________________
3MDRG 65-67
RT Montana CCC 69-71
Marine is a magic creature, you can lock him out of your home, but not out of your heart. You can take him out off your mailing list, but not off your mind.
Obrázek


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012, 00:07 
Private

Registrován: 01 kvě 2012, 23:31
Příspěvky: 4
Zdravím chlapi. Omlouvám se že otvírám staré téma. : Chci si udělat nějaký ten VC style outfit a měl bych pár dotazů.

Je možné použít černé BDU po náležité úpravě?

Jako pásek bych měl koženej pásek ČSLA, feldflašku bych si taky sehnal a mám v plánu ten Chicom bandalír. Jako zbraň mám AK překopané na vz. 58. klobouk mám slamák. Německý granáty na klacku jsou asi pro VC docela out, co? a poslední věc. Nenašel by se někdo kdo by mi za nějaký ten poplatek vyrobil sandále a nebo nemáte někdo návod na jejich výrobu?

díky moc.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012, 08:58 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 14 dub 2012, 18:11
Příspěvky: 10
Vím že takové měl Freeman, zkus se mu ozvat, případně když ti neodpoví ozvi se mi a pak jej kontaktuji já


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012, 09:30 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
HM1 Thomas píše:
Zdravím chlapi. Omlouvám se že otvírám staré téma. : Chci si udělat nějaký ten VC style outfit a měl bych pár dotazů.

Je možné použít černé BDU po náležité úpravě?

Jako pásek bych měl koženej pásek ČSLA, feldflašku bych si taky sehnal a mám v plánu ten Chicom bandalír. Jako zbraň mám AK překopané na vz. 58. klobouk mám slamák. Německý granáty na klacku jsou asi pro VC docela out, co? a poslední věc. Nenašel by se někdo kdo by mi za nějaký ten poplatek vyrobil sandále a nebo nemáte někdo návod na jejich výrobu?

díky moc.


Co se sandálů týká, tak výroba je poměrně jednoduchá. Zkusím dnes vyfotit ty svoje a hodit sem obrázek. Potřebuješ vhodnou pneumatiku, nejlépe radiálku třeba z 1203. Prostě gumu bez drátů, který se tam často dávaj dneska. Plus duši, aby jsi si mohl udělat ty "řemínky" na upevnění. No a pak vyřízneš z pneumatiky dvě podrážky a přiděláš na to ty pásky z duše. A je to :-)

Jinak jako oblečení je rozhodně lepší použít něco jinýho. Třeba montérky, myslím klasický modráky nebo nějaký pyžamo. BDU jsou jinej materiál a i po úpravě to bude vypadat trochu divně. Jinak na hlavu bych určitě doporučil NVA/VC helmu. Daj se sehnat na hodně místech a není to drahá záležitost. Klobouky jsou vhodnější pro civilisty.

Jako zdroj informací je dobré použít knihu The NVA and Viet Cong od Osperye.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012, 09:38 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 07 úno 2009, 23:41
Příspěvky: 17
ještě ,že mi chodí na e-mail zprávy...
Ohledně výstroje je to dost variabilní vietcong měl hlavní cíl splynout s okolím , takže nosil tradiční černý zemědělský oblek , občas něco vyfasovali i z číny nebo ruska , ale spíš z ruska... - to jsou ty zelené uniformy s teniskama po kotníky.. , číňani bojující ve vitnamu je fasovali normálně akorát je vietcong neměl rád , moc jim nevěřil , tak jim věci vždycky sebrali a dali vlastním lidem.
Takže stejnokroj neměli.o) základ byla ta tepláková souprava .o)
Tyčové bomby.. , no krom hue jsem o nich neslyšel , spíš jako past.. , je to o vkusu a hlavně při softu je to docela neskladný .o)

Sandále měli spíš jako pro odpočnutí nohou u ohniště , kde nehrozilo nebezpečí.. , ostatně běhat v těch bojových teniskách v takových vedrech je dost náročný na nohy.. , jinak měli ty zelené tenisky - vypadaj jako od vietnamců ,akorát jsou nad kotníky..

Výroba byla především z ruskejch vyřazenejch náklaďáků ,aby nic nepřišlo navyhození.o) , tak vezmeš pneumatiku a vyřízneš si to podle chodidla a pásky uděláš z duše.. , všechno to musí sedět , jinak budeš mít vtom nohu volnou a moc si nezaběháš... , ty pásky by měli snad bejt skrz pneumatiku "podrážku" , já si je navíc vytunil ortopedickýma vložkami abych si nezkur*il nohy..
* nevím jestli jsou na netu nějáké materiáli , ale pěkná knížka je Bojovníci Vietkongu , stručná a zajímavá...

* P.S.: já tu pneumatiku řezal např.: přímočarkou ,takže práce na 20 minut a 10 minut čištění .o)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012, 23:25 
Private

Registrován: 01 kvě 2012, 23:31
Příspěvky: 4
Díky za podnětné rady. Ještě se chci zeptat, jak tam ty pásky přidělat? Přilepit nebo přinýtovat? Někde jsem četl že tam byly jen prostčené ale to nemůže držet. Takže radši tu NVA helmu než ten slamák?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012, 13:49 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 07 úno 2009, 23:41
Příspěvky: 17
máš hlavu ne? si poraď .o) , osobně by bylo lepší je prostrčit a přibouchnout nějákým malím hřepíčkem nebo tak.. , hlavně tak aby ti nešimrala špička hřebíku chodidlo .o)
já to mám zestrany přibouchlí... , ale chce to už vyměnit gumy a trochu poupravit.. , jestli vtom hodláš běhat terén alá mokrý krpáli ,tak se to dá celkem dobře zvládnout , ale zaleží jak dobře si to uděláš...

kup si co chceš... , helmu nebo slamák... , jestli stím budeš hrát soft tak je to jedno , kulička ti oboje poníčí... , každej head shot je vtom znát i z 50 metrů...
ta NVA helma se dá sehnat za 200,- na tržišti bez VC odznaku , já ji měl z militaryrange za 500,- stím.. ,ale to sem nevěděl , že ji maj natržišti , no neliší se , ale ta z tržiště vypadala... - no ta zelená byla dost svítivá , co kus to originál .o)
je dobrý si za tu přesku u helmy naházet větvičky , plavuně nebo kapradiny jako maskování , skryje to odznak a docela to maskuje..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: VIETCONG na akcích
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2012, 08:25 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 12 črc 2010, 22:21
Příspěvky: 7
Pásky z duše jsem normálně prostrčil otvorem v pneumatice a drží. otvor jsem prosekl plochým dlátem, pásek udělal malinko širší než díru a ještě na konci rozšířený po obou stranách o cca půl cm, aby se ty hrany zasekly a neprotáhlo se to zpět. (vzhledem k tomu, jak jsem to musel rvát skrz, tak by to asi drželo jen na tření)
překvapivě dobře se v tom chodí, pružné pásky pěkně přilnou

Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz