Právě je 28 bře 2024, 14:16



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Rescue Dawn
PříspěvekNapsal: 30 pro 2007, 21:29 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Viděli jste film Rescue Dawn? Premiéru v USA měl 4.7.2007, ale v ČR co je mi známo dosud uveden nebyl - jediná plánovaná premiéra, kterou jsem vypátral je 31.12.2008(nelze říct jak moc věrohodné). V hlavní roli Christian Bale, režíruje Werner Herzog.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 pro 2007, 14:53 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2007, 18:46
Příspěvky: 100
Bydliště: Senica,SR
http://www.youtube.com/watch?v=03e56cVXajY
nevidel som ho ale počul o tom...vyzerá to pomerne dobre aj tie počítačové zábery lietadla :) dúfam ale že to nebude moc plné amerického patriotizmu :?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 pro 2007, 19:34 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Už jsem si ho sice pořídil, ale ještě nestačil se v klidu podívat. Na filmové databázi, které docela důvěřuji už stačil podostávat několik vysokých hodnocení. Ze všech známých informací vše hovoří silně PRO:-) A to je dobře, konečně jsme se něčeho zase dočkali. Protože je inspirován skutečnými událostmi a zaslechl jsem jméno pilota - Dieter, tak dokonce přemýšlím jestli to není o člověku, jehož zpověď jsem částečně viděl někdy před 8 lety v tv. Ještě pokud chcete vidět trailer ve vyšší kvalitě než z youtube: http://images.apple.com/movies/mgm/resc ... _h640w.mov


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 21:51 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2007, 18:46
Příspěvky: 100
Bydliště: Senica,SR
dieter? nebol to ten ktorý po II. svetovej vojne odišiel z Nemecka do USA stal sa pilotom, zostrelili a zajali? :?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Zajimave
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 22:39 
Master Sergeant
Master Sergeant

Registrován: 28 pro 2007, 14:51
Příspěvky: 98
Bydliště: Teplice
Vypadá to docela zajímavě :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 23:37 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
No to sem zvědavej.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 00:26 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
private_joker: Přesně na takový příběh jsem myslel. Jenom je to už hodně let co jsem o něm slyšel, tak jsem nechtěl plácnout blbost. Vybavuje se mi že to co jsem teda viděl bylo hlavně o jeho současném životě. Ve svém domě si dělal pod podlahou spižírny s potravinama.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 05:34 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Jesli mě paměť nešálí, tak ten pořad se jmenoval Malý Dieter chce létat.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 12:02 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2007, 18:46
Příspěvky: 100
Bydliště: Senica,SR
myslím že to je ono ja som to videl asi pred tromi rokmi...bol vo vietname na miestach kde ho zostrelili a najali si aj nejakých vietnamcov ktorý sa obliekli ako kongovia (no možno boli v tom istom odeve :D ) mali kalachy, sks....on hovoril ako to prebiehalo a kongovia to ukazovali myslím že na ňom....už si ale nepamatám ako presne utiekol :?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 21:44 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Tak film je good, určitě se oplatí na něj podívat. Hned z kraje dostane svoji první bombardovací misi do Laosu, uteče jenom pár minut a už je vzduchu. Sotva odhodí bomby už to chytne, nestačíš mrknout a Dieter už je dole zemi. Trochu škoda, že létání je jenom na rychlý úvod. Nejprv se mu povede utéct a taky přečká noc, ale pak ho stejně najdou a zajmou. Dovlečou ho do vesnice, taky se na něm vyřádí, později je zase doveden do tábora, kde mají ještě několik dalších zajatců - američany a jihovietnamce. Dieter se stane víceméně přirozeně přijatým vůdcem. Hned začne plánovat jak by se dalo utéct, vymyslí jak si schovat rýži na potom, v noci jak se dostat z pout atd. Jenom jeden američan - vyšinutý Gene - se moc k útěku nemá. Nastane krize s jídlem, dávají jim najíst jenom červy a zaslechnou, jak jejich věznitelé se jich brzy chtějí zbavit. Proto plán uspíší, když zmizí stráže během doby na jídlo, Dieter a ostatní obejdou tábor, dostanou se ke zbraním, dojde k přestřelce... Všichni se dostanou ven, ale rozdělí se. Dieter s dalším američanem, Duanem, se vydají vlastní cestou. Přečkávají spolu v džungli, když náhodou letí kolem vrtulníky, snažíá se jim dát znamení, ale ti na ně akorát zahájí palbu. nepomůže ani když Dieter zapálí opuštěnou vesnici, aby dal signál. Pak ale narazí na nějakou vesnici, přiběhnou vzteklí congové asi a Duana zabijou. Dál je Dieter zase sám, ale jednou když je u řeky letí poblíž pozorovací O-1 a zavolá transportní Huey. Vyzvednou jej, potvrdí, že je to skutečně on - Rescue Dawn - je heslo. Odvezou Dietera do nemocnice, tam ale první k němu naběhnou chlápci ze CIA, nebo něčeho takového a vyslýchají ho. Kolegové z Rangera si ale pro svého letce dojdou a vyfouknou těm agentům. Na lodi Dietra Denglera čeká velké uvítání - a tím film končí.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 22:26 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2007, 18:46
Příspěvky: 100
Bydliště: Senica,SR
zaujímavé....je tam aj plno vecí okolo patriotizmu ako zvyčajne takto vo filmoch býva alebo to je film len o prežití? :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 02:07 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Řekl bych, hlavně je soustředěn na to přežití v džungli. Ten volná pobyt v džungli je tam poměrně dlouhý a sledujou jak se s tím vypořádávají. Ve vodě se na ně nachytají pijavice(ale sakra velké mrchy), Dieter tam chytá i hada a jak se mu to povede tak se do něj zakousne... ale samozřejmě nechybí vychloubačné řečičky pilotů v hotovostní místnosti na lodi, nebo potom na konci to obrovské slavnostní přivítání a odpověď na otázku "...neuvěřitelné že ses dostal domů, bylo to díky víře v boha a vlast? No tak, přece musíš v něco věřit..!" Dieter:"Věřím, že bych si dal steak" :D A celý hangár jásá. No yo no:)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 led 2008, 12:27 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2007, 18:46
Příspěvky: 100
Bydliště: Senica,SR
nie je tam aj nejako napísané čo sa stalo po úteku z vietname? bol v armáde alebo ho poslali spať? :?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 led 2008, 17:56 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Brzo po tom co se dostal zpátky, odešel z aktivní služby a stal se civilním testovacím pilotem. Přežil ještě další 4 letecké havárie.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Rescue Dawn
PříspěvekNapsal: 03 úno 2009, 23:13 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 08 led 2009, 22:47
Příspěvky: 125
před půl rokem jsem to skouknul a můžu vřele doporučit,žádný zběsilosti a má to hlavu a patu
a je to docela dobře natočeno.a hlavně je to podle skutečné události,takže žádnej slint.

_________________
HM3 Jiri "EASY" "DOC" Navratil
3rd Force Recon F 3-3 Isthmus


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz