Právě je 28 bře 2024, 13:29



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013, 18:55 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 10 bře 2013, 02:29
Příspěvky: 11
Právě se dívám na film "Lovec jelenů" (The deer hunter) z roku 1978 a nevěřím vlastním očím. Svatba, která se koná v naprosto atypickém kostele s naprosto atypickým obřadem, následná hostina, kde hraje sovětská píseň, kde oslavenci tancují kozáčka, oblečení lidí, které připomíná více evropské oblečení než americké z éry 60. let a následný lov, kdy při přípitku zazní "nazdarovie" .......Může mi někdo jako lajkovi tento úkaz vysvětlit? Protože jestli tyto scény neměli naznačovat invazi rusů do USA, pak už opravdu nevím :shocked:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013, 20:03 
Corporal
Corporal

Registrován: 14 zář 2010, 21:58
Příspěvky: 24
No to jsi mě pobavil.
USA je snad země přisstěhovalců ne?
To znamená,že tam maj přistěhovalci svý komunity,svý náboženský stánky,pokračují tam v národních zvycích,tohle jsou rusové no...
Že v amerických městech jsou čínský čtvrtě přece víš,ne?
I ve filmu Obchodník se smrtí bylo něco takovýho,říkali tomu malá Oděsa,měli tam hospodu,kde vařili boršč....
Jinak Lovec jelenů je velice dobrý film,ale není to klasika,z Namu hlavně zajetí a následný útěk, no a pak hlavně ruská ruleta-hodně dobrý....


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013, 20:15 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 10 bře 2013, 02:29
Příspěvky: 11
Tak to pardón. Naivně jsem se domníval, že film s Vietnamskou tématikou, ještě k tomu během studené války bude hlavně o američanech. Horko těžko si totiž dokážu představit, že by v těchto letech armáda verbovala ruské přistěhovalce a ještě k tomu je posílala umírat za zem, které neni jejich. Samozřejmě, že o přistěhovalcích vím, svým komentářem jsi mi ani trochu nepomohl.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013, 22:24 
Corporal
Corporal

Registrován: 14 zář 2010, 21:58
Příspěvky: 24
No a proč by je neverbovala,když měli americký občanství,proč asi emigranti v těchto letech chtěli raděj do Kanady,aby nemuseli do Namu,ne?
Byli i takoví,kteří tam chtěli např.Vaněček a taky se tam dostal.
A proč by ta zem nebyla jejich,dyť se tam mohli i narodit,akorát měli slovanský předky,co třeba Marcinko-předky měl Slováky a kam to v Navy až dotáh....
Se mi zdá,že v tom máš trochu NHL...
Vypadá to jako když si myslíš,že v Americe žijou jen potomci kovbojů a indiánů a ostatní přistěhovalci jsou tam někde bokem držený v rezervacích,ne? :D
Co jsou američani-potomci britů,francouzů,irů atd.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013, 22:43 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 10 bře 2013, 02:29
Příspěvky: 11
Je zvláštní jak na každý můj komentář odpovíš zcestně :D Víceméně máš pravdu ale tvoje předsudky ohledně mě jsou přinejmenším úsměvné. Nemysli si, to že jsem se registroval nedávno neznamená, že jsem retardovaný. Jednoduše řečeno mě to překvapilo, protože na tento druh obyvatel v takových filmech obyčejně nenarazíš, zvlášť, když není ve filmu ani zmíňky, že by se jednalo o Rusy, nebo měli dokonce svojí komunitu, jak zde v jednom kuse omíláš. Ať už to bylo myšleno tak nebo onak, fakt, že na jedné straně Rusové Vietnamcům pomáhají a na straně druhé je zabíjí je k zamyšlení. Možná by to nám, jako divákům mělo něco vnuknout.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 17 bře 2013, 02:42 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
:wall:
Charvi, nic proti tobě, ale bighead ti to vysvětluje přinejmenším velice jednoznačně (pochybuji, že je tato debata vhodná pro namové fórum - spíše bys uspěl na nějakém filmovém fóru nebo v debatním okénku filozofické fakulty :D )... USA je opravdu složená hlavně z přistěhovalců a jen pro příklad - je tam i několik "českých" městeček, kde potomci přistěhovalců z přelomu 19. a 20. století stále mluví česky a udržují české zvyky a tradice - ale jinak to jsou američani jako všichni ostatní a platí pro ně stejná pravidla jako pro přistěhovalce z Mexica co pijí tequilu a tancují kolem sombréra nebo pro přistěhovalce z Ruska co pijí vodku "nazdaróvě" a tancují kozáčka (v USA dnes žije asi 6,5 milionu přistěhovalců z ruskojazyčných zemí) a nikomu nepřijde divné, že jsou potomci československých přistěhovalců posíláni do války, ve které je (byla) ČSSR na druhé straně barikády, jen kvůli jejich dávnému původu.

a pokud bych se v tom chtěl opravdu pitvat, tak můj osobní názor je, že hrdinové filmu pocházeli z ruské komunity kvůli tomu, že ve Vietnamu byli nuceni hrát onu slavnou ruskou ruletu, tedy hru kterou prý vymysleli znudění ruští důstojníci - říkejme tomu třeba paralela války a původu hrdiny, ale to bychom už moc filozofovali a výsledkem stejně bude ho*no

Jen pro zajímavost - kostel, kde se natáčela svatba je ruská ortodoxní katedrála v Clevelandu

EDIT: zajímavej článek
http://www.lidovky.cz/male-rusko-v-new- ... ranici_mtr

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 12 dub 2013, 13:56 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Charvi píše:
Naivně jsem se domníval, že film s Vietnamskou tématikou, ještě k tomu během studené války bude hlavně o američanech. Horko těžko si totiž dokážu představit, že by v těchto letech armáda verbovala ruské přistěhovalce a ještě k tomu je posílala umírat za zem, které neni jejich.


Ale oni to JSOU Američani, a JE to JEJICH země. Tady nešlo o žádný verbování utečenců (jako třeba v případě Mašínů). Tyhle lidi se narodili v USA, a jejich rodiče dost možná taky - podle toho, která imigrační vlna je do Států zanesla. Rusové do Ameriky odcházeli za lepším životem už během celýho 19. století, stejně jako spoustu příslušníků jinejch národů, nepokoje počátku 20. století přivedly další vlny imigrantů, a spousta Rusů utekla před bolševikama. Zrovna tahle generace a jejich potomci nebejvali moc velký fandové komunismu, a válka ve Vietnamu pro ně mohla naopak bejt velice vítanou příležitostí k "vyrovnání účtů", aniž by to brali jako boj proti "vlastním lidem" - proč taky, vždyť se bojovalo proti Vietnamcům! A i kdyby se bojovalo přímo proti Sovětskýmu svazu, i tak by se našla spousta Američanů ruskýho původu, co by s tim neměli problém. Vždyť v druhý světový bylo třeba mezi pennsylvánskejma Němcema dost takovejch, co se přihlásili dobrovolně k bojům na západní frontě.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lovec jelenů
PříspěvekNapsal: 15 dub 2013, 19:33 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2010, 17:16
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
...kluci sorry, ale odpovím trošku jinak a méně diplomaticky než vy :D
Charvi: ano jsi retardovanej :lol: tvé otázky ohledně kultovního filmu z Namu (na fóru, které je o Namu) jsou opravdu otázky retarda :lol: howgh :shhh:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz