Právě je 28 bře 2024, 22:03



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 14 čer 2009, 03:44 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
A co takhle četa v akci serial co běžel v tv r.1996 to byla pecka.Jo a rekl bych že Apocalypsa new šla u nas v kinech od unora 96. :lol:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009, 13:44 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 10 črc 2009, 12:09
Příspěvky: 36
No,ale TOUR OF DUTY v tv neodvysílali všechny serie ne :?:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009, 19:28 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
chroust píše:
No,ale TOUR OF DUTY v tv neodvysílali všechny serie ne :?:


Řekl bych že ano, protože poslední by měl být díl když přijdou z Vietnamu a ten v TV byl.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 30 črc 2009, 14:01 
Private E-2
Private E-2
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2008, 12:24
Příspěvky: 6
1. apocalypsa now
2. četa
3. údolí stínů moc nemusím, protože tam strčili Gipsna.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 30 črc 2009, 20:31 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Apropo,všimnul si někdo,že Oliver Stone hraje v Četě a v Narozen 4.července?V Četě je na konci u výslechu rákosníka a pak v bunkru,kde vběhne NVA s náloží na zádech a ve 4.7 je reportér v TV zpovídající Westyho. :D Jen taková bezvýznamná zajímavost.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 30 črc 2009, 21:34 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2008, 18:36
Příspěvky: 190
hans lauper píše:
Apropo,všimnul si někdo,že Oliver Stone hraje v Četě a v Narozen 4.července?V Četě je na konci u výslechu rákosníka a pak v bunkru,kde vběhne NVA s náloží na zádech a ve 4.7 je reportér v TV zpovídající Westyho. :D Jen taková bezvýznamná zajímavost.


Je to psaný na nam.wz.cz - filmy, někde je tam o tom zmínka.

_________________
Pvt. Giuseppe Principato
BAR gunner
Tommy and yankee


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 30 črc 2009, 22:02 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Jseš fakt dobrej,synu!Je to tak!Koukal jsem na to!

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 30 črc 2009, 22:24 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 05 bře 2009, 14:11
Příspěvky: 165
Bydliště: PD/SR
inak oliver stone dokonca bojoval vo vietname od apríla 1967 do novembra 1968 a dokonca dostal bronzovu hviezdou a purpurove srdce s jedným dubovým listom taka zaujimavost ;-) mozno preto natocil take skvele filmy z vietnamu pretoze to peklo si sam prezil...

_________________
Sgt.Martin Morgan
B Co, 2/7 CAV
1st.Cavalry Division
VIETNAM 1965-66


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 09 srp 2009, 21:43 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2009, 20:17
Příspěvky: 23
Bydliště: BRNO
docela mě překvapuje,kolik namáků zde řadí údolí stínů mezi top filmy.když přejdu ty chyby ve výstroji a v technice,tak hlavní mínus je,že pro neodborníka na Nam film působí dojem,že celá bitva o La Drang trvala max.3 dny a byla to bitva jen a jen 1st Cav.A navíc scény typu"jsem rád,že mohu umřít za USA"do kvalitního filmu fakt nepatří.

_________________
SSGT Jeremy Graves , 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 25 úno 2012, 18:32 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 20 srp 2008, 13:24
Příspěvky: 18
..Punji.. píše:
inak oliver stone dokonca bojoval vo vietname od apríla 1967 do novembra 1968 a dokonca dostal bronzovu hviezdou a purpurove srdce s jedným dubovým listom taka zaujimavost ;-) mozno preto natocil take skvele filmy z vietnamu pretoze to peklo si sam prezil...


Nejenže tam bojoval, ale víceméně Četu natočil o tom, co tam zažil. Všechny postavy v Četě mají reálnou předlohu podle Stoneových "spolubojovníků"... Scéna se znásilněním je taky podle vzpomínky, Stone jednomu takovému znásilnění zabránil, stejně jako Sheen ve filmu...


Citace:
docela mě překvapuje,kolik namáků zde řadí údolí stínů mezi top filmy.když přejdu ty chyby ve výstroji a v technice,tak hlavní mínus je,že pro neodborníka na Nam film působí dojem,že celá bitva o La Drang trvala max.3 dny a byla to bitva jen a jen 1st Cav.A navíc scény typu"jsem rád,že mohu umřít za USA"do kvalitního filmu fakt nepatří.


We Were Soldiers je film plný kontrastů, na jedné straně tam skvěle ukazují práci pilotů, mají tam správně pomalované a vyzbrojené Hueye, dobře udělané efekty a pár velmi působivých scén (let k LZ Xray, friendly fire s napalmem...), na druhé straně je tam spousta věcí, které nemohu překousnout - zkarikaturizované postavy (na Gibsona alias Johna Wayna alias Hal Moora, který od pasu jednou rukou likviduje rákosníky po tuctech by neměl ani Chuck Norris), velmi hloupé patriotické vsuvky (již zmiňované "jsem rád, že mohu umřít za svou zem") a tu bitvu navíc taky nepopisují moc přesně - hlavně ten finální útok na kopec je jednak totální kravina a druhak se nic takového nestalo... Nejlepší je jak tam jen stojí a čumí a vychutnávají si rákosníky trhané na kusy... We Were Soldiers mohl být mnohem lepší film, kdyby se scénáře a režie neujal takový břídil jako Randall Wallace. Ovšem veterání Ia Drang měli víceméně kladné ohlasy na film, protože chtěli, aby si Amíci víc vážili veteránů a to se tomu filmu trochu povedlo...

Teď běží na Prima COOL seriál Pobřežní lýtka a zrovna je to nějaký díl, který si dělá srandu z vietnamské války, jsou tam narážky na různé filmy z NAMu, docela vepřovina :lol:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012, 21:56 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2009, 19:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Díra v praze
We were soldiers je určitě úžasnej film, o tom žádná. Mel Gibson mi tam vúbec nevadil, halvně jeho kooperace s jeho seržantem ("Zkuste mi někdo z vás mlíčnáků říct mámo a nakopu vás do prdele") byla fakt boží:) Nej filmem je ale rozhodně Apocalypse now (redux), o tom žádná. Vždycky, když si to chci pustit, musím se zavřít a nesmí mě nikdo rušit. Hned po Apokalypse je Full metal jacket, pak Četa, snad ještě Good morning vietnam, i když to není až tak o válce, ale o té její absurditě (a že jí je).

_________________
Run Through The Jungle..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 11 bře 2012, 17:25 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Už několik dní si píšu s pánem,jenž byl v údolí Ia Drang.Byl v Namu v letech 65-66.Sloužil u 11th Pathfinders.Byl 4x raněn,poprvé v Ia Drangu,kde ho rákosník bodl bodákem z SKS.Rána nezasáhla nic důležitého,zůstal proto v boji ještě celý den.Ptal jsem se ho na nějaké věci ohledně filmu Údolí stínů.S realitou se shoduje tak 50/50,nikdy ho neviděl celý,což hovoří samo za sebe.Všimnul,že tam nikdo ani nějak moc nekouří.Prej kouřili všichni a pořád.Sam Elliot,jenž hrál Plumleye je prej slabý odvar.Opravdový Plumley byl ztělesněním pekla!Ptal jsem se ho na hlášky před smrtí typu"Jsem rád,že mohu umřít za svou vlast".Jeho doslovná odpověď byla"Smrt v údolí byla rychlá,nikdo neměl čas na nějaké kecy"!Mimochodem,jeho velmi dobrý kamarád byl Ernie Savage.Samozřejmě zná všechny,kteří tam byli.
A to by asi tak bylo všechno! :think:

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 12 bře 2012, 11:15 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Já bych se osobně k tomu patriotismu tak vehementně nevyhraňoval. Ano, některé scény nám Evropanům a zejména Čechům smrdí patosem, ale ono to tam u nich prostě tak nějak je. Určitě je třeba brát v potaz to, že to byl začátek konfliktu a tyhle lidi byli jednak dobrovolníci, jak už se tu psalo, a taky kariérní důstojníci a NCO. Takže k tomu, co se dělo potom, to mělo stejně daleko jako odsuh na Venuši.
Hansi, s tím kouřením máš naprostou pravdu. Pokud mě paměť neklame, viděl jsem ve filmu cca 2 maníky, jak tam hulej a toť vše. Ono je to o tom, že v době vzniku jela ve Státech obrovská nekuřácká kampaň mohutně podporovaná tamním Ministerstvem zdravotnictví. Proto houfně mizel Marlboro kovboj apod. Dnes už je to možná trochu lepší, ale tehdy, alespoň co jsem četl, to tam hodně jelo.

Co mě tam krapet vadilo bylo panbíčkářství, zejména u Mela Gibsona alias Hal Moora. Otázkou je, jestli Moore je takovej ultrapřísnej katolík nebo to byl projev samotného Gibsona, kterej je tím celkem vyhlášenej. Ač alkoholik a těžkej xenofób.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 12 bře 2012, 15:36 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Já bych hlavně nechal film filmem.
Film a natož ten "komerční" je jen film. A jakožto moderní pojetí vyprávnění hrdinských příběhů pravěkými lidmi u ohně, je vždy ovlivněno úhlem pohledu a umu vypravěče, nebo době a prostředí, kdy je příběh vyprávěn.
Z tohoto důvodu to pro mě zůstává jen prima fajn vizuální zábava, která mě baví příběhem vyprávěným NA ZÁKLADĚ (ten může být menší čí větší) SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ z prostředí a doby, o které ještě navíc něco málo vím a tak to beru.
Pokud se chci podívat jak to tam skutečně vypadalo, co kdo měl a neměl, tak využiji možnosti moderní doby a pustím si záběry třeba z joutůbka, nebo jiné adresy, kde jsou nějaký ty dobové videa nebo fotky uloženy.

Add k Gibsonovi, on opravdu takovej katolík je, nebo byl, nebo se alespoň tvářil. Poslední doba ale ukazuje trochu něco jiného ;-)
Add k ne/kouření, černochům, feminizmu a podobnému Hollywoodskému druhu reklamy ve filmech, ktré jsou v americké kinematografii do filmů mohutně aplikovány, stejně tak jako patriotizmus. To jsou věci extrerně dodávané a příběh s tím nemá většinou nic společného. Je to holt druh reklamy, kterou jako standardní reklamu musí divák prostě přetrpět.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepší a nejhorší film z Vietnamu
PříspěvekNapsal: 06 bře 2014, 10:59 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Ona patriotická věta, která je zde mnoha přítomným proti srsti, byla vyřčena poručíkem Henry Herrickem, velitelem oné čety roty B, která se tak zbrkle pustila do pronásledování onoho zvěda NVA. Poručík Herrick byl skutečně horkokrevný, avšak dle vyjádření kapitána Johna Herrena, velitele roty B dokázal v kritických okamžicích četu zkoordinovat tak, aby úspěšně čelila protiútokům NVA. Dle zmiňovaného seržanta Ernesta Savage ona věta zněla:"Jestli mám umřít, tak jsem rád, že položím život za svou zemi." Herrick byl skutečně považovaný za člověka, co je strašně hrrr do boje a "vychladl" až v důsledku vlastního zranění...CSM Basil Plumley ho skutečně neměl v lásce, plukovníku Moorovi doslova řekl:"Pane, jestli Herricka pověříte velením čety, která bude mít na starosti průzkum, všichni tady umřeme." Jinak řada událostí v Údolí Stínů je samozřejmě jinak nebo se stala někomu jinému...viz příhoda s fosforovým granátem a hořícím obličejem - je sice reálná, ale stala se někomu jinému než "Fostrovi", který je zmíněn v Údolí stínů. Konkrétně seržant Wayne Anderson, příslušník roty B byl takto zasažen a Ernie Savage a seržant Zallen skutečně použili své bajonety, aby mu fosfor z obličeje "vykrojili". Zdroj:We were soldiers once...and young od Gallowaye a Moora, str.95



PFC Velazquez John
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division

Team Wolfhound
F Co./75th Inf.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz